Vishay/Sprague 199D104X9035A7V1E3
199D104X9035A7V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D104X9035A7V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.1UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D104X9035A7V1E3.pdf
Availability of 199D104X9035A7V1E3
QUANTITY
199D104X9035A7V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D104X9035A7V1E3
Internal Part NumberEIS-199D104X9035A7V1E3
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D104X9035A7V1E3
Related Links199D104X9, 199D104X9035A7V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D104X9035A7V1E3 Details Description
Related parts for 199D104X9035A7V1E3
FTG TRANS TO ANY LD RACEWAY IVRY datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 1.3A 250 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 2.64K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SGE-245-2-2000 01000C datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf