Vishay/Sprague 199D106X9050F6V1E3
199D106X9050F6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D106X9050F6V1E3
Brief Description
CAP TANT 10UF 50V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D106X9050F6V1E3.pdf
Availability of 199D106X9050F6V1E3
QUANTITY
199D106X9050F6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D106X9050F6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D106X9050F6V1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package100
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.378" Dia (9.60mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeF
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D106X9050F6V1E3
Related Links199D106X9, 199D106X9050F6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D106X9050F6V1E3 Details Description
Related parts for 199D106X9050F6V1E3
RES 7.5M OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YLW/GRN TINT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL BLUBLU SIL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 4POS TIN datasheet.pdf
HINGED LID 344X404X37.5MM datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 100V 0.8A MBS datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 2A MPT3 datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 900MA 420 MOHM datasheet.pdf