Vishay/Sprague 199D224X9035A6V1E3
199D224X9035A6V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D224X9035A6V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D224X9035A6V1E3.pdf
Availability of 199D224X9035A6V1E3
QUANTITY
199D224X9035A6V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D224X9035A6V1E3
Internal Part NumberEIS-199D224X9035A6V1E3
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.378" (9.61mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D224X9035A6V1E3
Related Links199D224X9, 199D224X9035A6V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D224X9035A6V1E3 Details Description
Related parts for 199D224X9035A6V1E3
FRONTPLATES RECESSED TOP/BOTTOM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 129TAPS 8-MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 42.2 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf