Vishay/Sprague 199D274X9035A1V1E3
199D274X9035A1V1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D274X9035A1V1E3
Brief Description
CAP TANT 0.27UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D274X9035A1V1E3.pdf
Availability of 199D274X9035A1V1E3
QUANTITY
199D274X9035A1V1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D274X9035A1V1E3
Internal Part NumberEIS-199D274X9035A1V1E3
PackagingBulk
Capacitance0.27µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D274X9035A1V1E3
Related Links199D274X9, 199D274X9035A1V1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D274X9035A1V1E3 Details Description
Related parts for 199D274X9035A1V1E3
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf