Vishay/Sprague 199D336X0016D6B1E3
199D336X0016D6B1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D336X0016D6B1E3
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 20% RADIAL
Datasheet Download
199D336X0016D6B1E3.pdf
Availability of 199D336X0016D6B1E3
QUANTITY
199D336X0016D6B1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D336X0016D6B1E3
Internal Part NumberEIS-199D336X0016D6B1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package1,000
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max)0.498" (12.66mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D336X0016D6B1E3
Related Links199D336X0, 199D336X0016D6B1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D336X0016D6B1E3 Details Description
Related parts for 199D336X0016D6B1E3
IC REG LDO 3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 26POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 20MA SYNC 12DFN datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,BLK,ENHCD,C5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC DDR3 SDRAM 4GBIT 800MHZ 78BGA datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
GDT 510V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
3650 1008 4.7UH 5% 2K RL datasheet.pdf