Vishay/Sprague 199D336X9025E6A1E3
199D336X9025E6A1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D336X9025E6A1E3
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D336X9025E6A1E3.pdf
Availability of 199D336X9025E6A1E3
QUANTITY
199D336X9025E6A1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D336X9025E6A1E3
Internal Part NumberEIS-199D336X9025E6A1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.339" Dia (8.60mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D336X9025E6A1E3
Related Links199D336X9, 199D336X9025E6A1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D336X9025E6A1E3 Details Description
Related parts for 199D336X9025E6A1E3
CAP ALUM 1UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 5V 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
RES 2.10K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 640VAC QC TER datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 0.35A 16V CHIP 1206 datasheet.pdf