Microsemi Commercial Components 1EZ150D10E3/TR12
1EZ150D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ150D10E3/TR12
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 150V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ150D10E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ150D10E3/TR12
QUANTITY
1EZ150D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ150D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ150D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1300 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 114V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ150D10E3/TR12
Related Links1EZ150D1, 1EZ150D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ150D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ150D10E3/TR12
WASHER SPLIT LOCK M6 STEEL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
THERM NTC 6.8K OHMS 0402 datasheet.pdf
IC VOLT MON OCTAL 16-DFN datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 0.25A SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SMA datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 74MM datasheet.pdf
SLIM LINE SATA 7+6P PLUG datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP TRIM 6-75PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf