Microsemi Commercial Components 1EZ190D5E3/TR12
1EZ190D5E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ190D5E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 190V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ190D5E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ190D5E3/TR12
QUANTITY
1EZ190D5E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ190D5E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ190D5E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)190V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1700 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 144.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ190D5E3/TR12
Related Links1EZ190D, 1EZ190D5E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ190D5E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ190D5E3/TR12
CAP ALUM 120UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC RCVR RS422 QUAD DIFF 3ST 16SO datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 6K OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 68MH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100" datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf