Microsemi Commercial Components 1EZ200D10E3/TR12
1EZ200D10E3/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ200D10E3/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 200V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ200D10E3/TR12.pdf
Availability of 1EZ200D10E3/TR12
QUANTITY
1EZ200D10E3/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ200D10E3/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ200D10E3/TR12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)200V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)1900 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 152V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ200D10E3/TR12
Related Links1EZ200D1, 1EZ200D10E3/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ200D10E3/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ200D10E3/TR12
JUMPER-H9992TR/A3047L/H9992TR 4" datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 250V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 6POS PCB TIN datasheet.pdf
IC DUAL 8-BIT MLTPLY DAC 20TSSOP datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON RECT LIGHT GRAY datasheet.pdf
IC WIDEBAND AMP LN MMIC 6-XSON datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 180W datasheet.pdf