Microsemi Commercial Components 1N5934CE3/TR13
1N5934CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
1N5934CE3/TR13
Brief Description
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL
Datasheet Download
1N5934CE3/TR13.pdf
Availability of 1N5934CE3/TR13
QUANTITY
1N5934CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1N5934CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-1N5934CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24V
Tolerance±2%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)19 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr1µA @ 18.2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1N5934CE3/TR13
Related Links1N5934C, 1N5934CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1N5934CE3/TR13 Details Description
Related parts for 1N5934CE3/TR13
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.81M OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SYNJET XFLOW30 12V PWM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SIZE 20, CLASS D, TERMINAL JUNCT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CAP FILM 0.0013UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf