Microsemi Commercial Components 1PMT4105CE3/TR13
1PMT4105CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
1PMT4105CE3/TR13
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 11V 1W DO216
Datasheet Download
1PMT4105CE3/TR13.pdf
Availability of 1PMT4105CE3/TR13
QUANTITY
1PMT4105CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1PMT4105CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-1PMT4105CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
SeriesPOWERMITE®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11V
Tolerance±2%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)200 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr50nA @ 8.44V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 200mA
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-216AA
Supplier Device PackageDO-216
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1PMT4105CE3/TR13
Related Links1PMT4105, 1PMT4105CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1PMT4105CE3/TR13 Details Description
Related parts for 1PMT4105CE3/TR13
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC TXRX BUS 16BIT 3.6V 48-TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 270 OHM 5% 80W datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100VQFP datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/O CLIP TIN datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 5% 1250VDC AXI datasheet.pdf