Central Semiconductor Corp 1SMB22CA TR13
1SMB22CA TR13 picture photo
Mfg. Part Number
1SMB22CA TR13
Brief Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMB
Datasheet Download
1SMB22CA TR13.pdf
Availability of 1SMB22CA TR13
QUANTITY
1SMB22CA TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1SMB22CA TR13
Internal Part NumberEIS-1SMB22CA TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration of Compliance
Standard Package1
Series-
PackagingCut Tape (CT)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown (Min)24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.9A
Power - Peak Pulse600W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsGeneral Purpose
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1SMB22CA TR13
Related Links1SMB22, 1SMB22CA TR13 Datasheet, Central Semiconductor Corp Distributor
1SMB22CA TR13 Details Description
Related parts for 1SMB22CA TR13
CONN SPLICE BUTT 4/0AWG AMPOWER datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 34POS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 500MW DO35 datasheet.pdf
CABINET RETROFIT GROUNDING KIT datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf