3M 20.32MM-6.86MM-25-8810
20.32MM-6.86MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
20.32MM-6.86MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
20.32MM X 6.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
20.32MM-6.86MM-25-8810.pdf
Availability of 20.32MM-6.86MM-25-8810
QUANTITY
20.32MM-6.86MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 20.32MM-6.86MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-20.32MM-6.86MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline20.32mm x 6.60mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20.32MM-6.86MM-25-8810
Related Links20.32MM-6.8, 20.32MM-6.86MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
20.32MM-6.86MM-25-8810 Details Description
Related parts for 20.32MM-6.86MM-25-8810
TERM SOLDER TURRET .156" datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 1.5MM 12 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 25V SCREW datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125.009375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 960MA 145 MOHM datasheet.pdf