FFF 20020002-G101B01LF
20020002-G101B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020002-G101B01LF
Brief Description
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM
Datasheet Download
20020002-G101B01LF.pdf
Availability of 20020002-G101B01LF
QUANTITY
20020002-G101B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020002-G101B01LF
Internal Part NumberEIS-20020002-G101B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package65
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions10
Positions Per Level10
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL12A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1-2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020002-G101B01LF
Related Links20020002-, 20020002-G101B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020002-G101B01LF Details Description
Related parts for 20020002-G101B01LF
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 7.8A 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 25 OLIVE datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/8" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 305MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 5.8NH 460MA 160 MOHM datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
192 kHz Digital Audio Interface Transmitter IC datasheet.pdf