FFF 20020008-H033B01LF
20020008-H033B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020008-H033B01LF
Datasheet Download
20020008-H033B01LF.pdf
Availability of 20020008-H033B01LF
QUANTITY
20020008-H033B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020008-H033B01LF
Internal Part NumberEIS-20020008-H033B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTerminal Blocks
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package1,600
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry90°
Wire Gauge or Range - mm²1-2.5mm²
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020008-H033B01LF
Related Links20020008-, 20020008-H033B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020008-H033B01LF Details Description
Related parts for 20020008-H033B01LF
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
SENSOR AIRFLOW 200SCCM SHORT 3V datasheet.pdf
RES 143 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 1/4W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.3 OHM 0.5% 1/4W 1610 datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064MR-3 0C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf