FFF 20020011-C111B01LF
20020011-C111B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020011-C111B01LF
Datasheet Download
20020011-C111B01LF.pdf
Availability of 20020011-C111B01LF
QUANTITY
20020011-C111B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020011-C111B01LF
Internal Part NumberEIS-20020011-C111B01LF
Standard Package570
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series02-350
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²0.5-1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020011-C111B01LF
Related Links20020011-, 20020011-C111B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020011-C111B01LF Details Description
Related parts for 20020011-C111B01LF
CABLE TIE HEAVY WR BLACK 14.5" datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.2PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT DL T/H datasheet.pdf
ANT GPS STD AVL 450-470MHZ 3.5" datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 1.4A SOD57 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 20% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
47UF 200V 18X40 105C RAD datasheet.pdf
150UF 250V 22X30MM 85C 12000H datasheet.pdf