FFF 20020036-H071B01LF
20020036-H071B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020036-H071B01LF
Datasheet Download
20020036-H071B01LF.pdf
Availability of 20020036-H071B01LF
QUANTITY
20020036-H071B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020036-H071B01LF
Internal Part NumberEIS-20020036-H071B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package750
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions7
Positions Per Level7
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020036-H071B01LF
Related Links20020036-, 20020036-H071B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020036-H071B01LF Details Description
Related parts for 20020036-H071B01LF
XFRMR LAMINATED 300VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22K OHM 0804 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 1.3K OHM 0606 datasheet.pdf
MINITEK II R/A HDR datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
5MM POWER KEY D/L PLATE GREEN datasheet.pdf