FFF 20020039-H031B01LF
20020039-H031B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020039-H031B01LF
Datasheet Download
20020039-H031B01LF.pdf
Availability of 20020039-H031B01LF
QUANTITY
20020039-H031B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020039-H031B01LF
Internal Part NumberEIS-20020039-H031B01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package1,760
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series35-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²2.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020039-H031B01LF
Related Links20020039-, 20020039-H031B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020039-H031B01LF Details Description
Related parts for 20020039-H031B01LF
MOSFET 2N-CH 20V 7.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 24SOIC datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 500-SBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 86A TO-247 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 10"W datasheet.pdf
CRIMP CUT-OFF BLADE datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SVF 7.62HP/05/180FI SN BK BX datasheet.pdf
CAP CER 9.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf