FFF 20020109-G161A01LF
20020109-G161A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020109-G161A01LF
Datasheet Download
20020109-G161A01LF.pdf
Availability of 20020109-G161A01LF
QUANTITY
20020109-G161A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020109-G161A01LF
Internal Part NumberEIS-20020109-G161A01LF
Standard Package360
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020109-G161A01LF
Related Links20020109-, 20020109-G161A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020109-G161A01LF Details Description
Related parts for 20020109-G161A01LF
EXTENDER CARD PCMCIA TYPE 1&2 datasheet.pdf
Crystal 7.3728MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/PIN INLINE R/A datasheet.pdf
TRANS RF NPN 2.8V 70MA SOT343F datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 169 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS RT ANG W/PIN datasheet.pdf