FFF 20020109-G191A01LF
20020109-G191A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020109-G191A01LF
Datasheet Download
20020109-G191A01LF.pdf
Availability of 20020109-G191A01LF
QUANTITY
20020109-G191A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020109-G191A01LF
Internal Part NumberEIS-20020109-G191A01LF
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (2 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020109-G191A01LF
Related Links20020109-, 20020109-G191A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020109-G191A01LF Details Description
Related parts for 20020109-G191A01LF
FUSE BRD MNT 400MA 63VAC/VDC SMD datasheet.pdf
DAUGHTER CARD VIDEO I/O VIODC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP MICA 1300PF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
CENTERING TOOL HEDX-65XX 6MM datasheet.pdf
60759A114 BRAKE ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 9.6000 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf