Vishay/Vitramon VJ0805D3R6CLBAJ
VJ0805D3R6CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6CLBAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6CLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R6CLBAJ
QUANTITY
VJ0805D3R6CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6CLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R6CLBAJ
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf