FFF 20020131-D241A01LF
20020131-D241A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020131-D241A01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020131-D241A01LF.pdf
Availability of 20020131-D241A01LF
QUANTITY
20020131-D241A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020131-D241A01LF
Internal Part NumberEIS-20020131-D241A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package210
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series30-381
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions24
Positions Per Level24
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020131-D241A01LF
Related Links20020131-, 20020131-D241A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020131-D241A01LF Details Description
Related parts for 20020131-D241A01LF
FIXED IND 100NH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf
RES 220 OHM 35W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ARRAY MALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
IC MCU 802.15.4 32BIT 2.4G 56QFN datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20QSOP datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 698 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf