FFF 20021121-00066T4LF
20021121-00066T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00066T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00066T4LF.pdf
Availability of 20021121-00066T4LF
QUANTITY
20021121-00066T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00066T4LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00066T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00066T4LF
Related Links20021121-, 20021121-00066T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00066T4LF Details Description
Related parts for 20021121-00066T4LF
RELAY TELECOM DPDT 2A 1.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
IC CLK FANOUT/BUFF ZD 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 25W DPAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TV 8C 8#16 SKT PLUG datasheet.pdf
220UF 100V 12.5X44.5 85C AXI datasheet.pdf