FFF 20021121-00082D8LF
20021121-00082D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021121-00082D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD SMT
Datasheet Download
20021121-00082D8LF.pdf
Availability of 20021121-00082D8LF
QUANTITY
20021121-00082D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021121-00082D8LF
Internal Part NumberEIS-20021121-00082D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021121
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions82
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021121-00082D8LF
Related Links20021121-, 20021121-00082D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021121-00082D8LF Details Description
Related parts for 20021121-00082D8LF
Connector Receptacle 50 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 12"X5YD datasheet.pdf
BOARD DERFGATEWAY 1TNP200N00LP-B datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 30.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
NEMA 5-15P TO IEC-C13C GREY SJT datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf