FFF 20021122-00078T4LF
20021122-00078T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00078T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HD RA SMT
Datasheet Download
20021122-00078T4LF.pdf
Availability of 20021122-00078T4LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
20021122-00078T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00078T4LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00078T4LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL20021122-000yyyyLF 14/Oct/2014
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021122
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00078T4LF
Related Links20021122-, 20021122-00078T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00078T4LF Details Description
Related parts for 20021122-00078T4LF
CONN HEADER .100 SINGL R/A 24POS datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL D-TYPE 3ST 20SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE - MSC16K/MC16F/MPK16K datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 910K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED 9MM RED PMI W GASKET datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 60' NM TNCM datasheet.pdf
23 MTE HDR SRRA SFMNT .100CL datasheet.pdf
ATTENUATOR 7 DB DC 4GHZ datasheet.pdf