FFF 20021122-00090T1LF
20021122-00090T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00090T1LF
Datasheet Download
20021122-00090T1LF.pdf
Availability of 20021122-00090T1LF
QUANTITY
20021122-00090T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00090T1LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00090T1LF
Standard Package4
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions90
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00090T1LF
Related Links20021122-, 20021122-00090T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00090T1LF Details Description
Related parts for 20021122-00090T1LF
CONN HEADER 6POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
2.00MM UNSHROUDED HDR datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SOT23-6 datasheet.pdf
FUSE 4500A 600V T-LAG UL CSA datasheet.pdf
FUSE M/V R-RATED 9R 8.25KV BOLT- datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN FFC PLUG 3POS 2.54MM datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 125V datasheet.pdf
0603 10K J60 B-4000 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf