FFF 20021122-00098T8LF
20021122-00098T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00098T8LF
Datasheet Download
20021122-00098T8LF.pdf
Availability of 20021122-00098T8LF
QUANTITY
20021122-00098T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00098T8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00098T8LF
Standard Package4
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions98
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00098T8LF
Related Links20021122-, 20021122-00098T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00098T8LF Details Description
Related parts for 20021122-00098T8LF
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 23POS datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 9SKT SLD CUP datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR SMPS CM DIP7 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
24P PM PLUG VAL-U-LOKV2 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf