FFF 20021221-00008T1LF
20021221-00008T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021221-00008T1LF
Datasheet Download
20021221-00008T1LF.pdf
Availability of 20021221-00008T1LF
QUANTITY
20021221-00008T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021221-00008T1LF
Internal Part NumberEIS-20021221-00008T1LF
MezzSelect
Standard Package34
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions8
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021221-00008T1LF
Related Links20021221-, 20021221-00008T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021221-00008T1LF Details Description
Related parts for 20021221-00008T1LF
CONN TEST PROBE GOLD WHITE PCB datasheet.pdf
JUMPER QL 2 SAK35-SAK10 2POS datasheet.pdf
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 787K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 37 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONTACT COAX SOCKET CRIMP 26AWG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf
150 mA, Low Quiescent Current, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf