FFF 20021221-00214C8LF
20021221-00214C8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021221-00214C8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
1.27 HD SMT SHRD
Datasheet Download
20021221-00214C8LF.pdf
Availability of 20021221-00214C8LF
QUANTITY
20021221-00214C8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021221-00214C8LF
Internal Part NumberEIS-20021221-00214C8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Featured ProductMINITEK 127™ Connector System
MezzSelect
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesMinitek 127™ 20021221
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions14
Number of Positions Loaded13
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.120" (3.05mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021221-00214C8LF
Related Links20021221-, 20021221-00214C8LF Datasheet, FFF Distributor
20021221-00214C8LF Details Description
Related parts for 20021221-00214C8LF
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
BUZZER 28-48VAC 65-75DB PNL datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM 3X1 HER/Y/G DIFF datasheet.pdf