FFF 20021311-00026T8LF
20021311-00026T8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00026T8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole
Datasheet Download
20021311-00026T8LF.pdf
Availability of 20021311-00026T8LF
QUANTITY
20021311-00026T8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00026T8LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00026T8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00026T8LF
Related Links20021311-, 20021311-00026T8LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00026T8LF Details Description
Related parts for 20021311-00026T8LF
IDC CABLE - MKC24K/MC24M/MKC24K datasheet.pdf
SCR SENS GATE 600V 0.8 AMP SMT datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24SO datasheet.pdf
FUSE 90A 250V UL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 40A 277V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 2A SMB datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 51POS .3MM 10" datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf