FFF 20021311-00066T1LF
20021311-00066T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00066T1LF
Brief Description
Connector Receptacle 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00066T1LF.pdf
Availability of 20021311-00066T1LF
QUANTITY
20021311-00066T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00066T1LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00066T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00066T1LF
Related Links20021311-, 20021311-00066T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00066T1LF Details Description
Related parts for 20021311-00066T1LF
LENS ARRAY FOR MT CONNECTORS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RING VINYL INSUL #6 100PC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGE .050 220POS DR TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C P 120" YEL datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf