FFF 20021321-00084D8LF
20021321-00084D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021321-00084D8LF
Brief Description
Connector Receptacle 84 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount
Datasheet Download
20021321-00084D8LF.pdf
Availability of 20021321-00084D8LF
QUANTITY
20021321-00084D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021321-00084D8LF
Internal Part NumberEIS-20021321-00084D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMinitek127™ Connector System
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021321
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions84
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
Features-
Contact FinishGold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021321-00084D8LF
Related Links20021321-, 20021321-00084D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021321-00084D8LF Details Description
Related parts for 20021321-00084D8LF
IC VREF SERIES 4.096V 8SO datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
SWITCH 5A HINGE SPDT SOLDER datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6000K 2SMD datasheet.pdf
09+09 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
IC RF VALUE SOC 2.4GHZ 48-VQFN datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 60POS datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC SRAM 36MB 333MHZ 165BGA datasheet.pdf