Vishay/Dale RN55C2213FB14
RN55C2213FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55C2213FB14
Brief Description
RES 221K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C2213FB14.pdf
Availability of RN55C2213FB14
QUANTITY
RN55C2213FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C2213FB14
Internal Part NumberEIS-RN55C2213FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C2213FB14
Related LinksRN55C2, RN55C2213FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C2213FB14 Details Description
Related parts for RN55C2213FB14
DIODE SCHOTTKY 20V 350MA MINMELF datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS FEMALE CORD #20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 3/4" datasheet.pdf
RES 64.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RJI IP20 PCRA+ANG180 22/73 0M datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf