FFF 20021323-00038T1LF
20021323-00038T1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00038T1LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 38 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00038T1LF.pdf
Availability of 20021323-00038T1LF
QUANTITY
20021323-00038T1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00038T1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00038T1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions38
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00038T1LF
Related Links20021323-, 20021323-00038T1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00038T1LF Details Description
Related parts for 20021323-00038T1LF
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 150MA 1CH NC 6-SMD datasheet.pdf
CABLE 30COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 20-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES CHAS MNT 681 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
BUSS FUSEBLOCK datasheet.pdf
TV 55C 55#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
33UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf