FFF 20021323-00066T4LF
20021323-00066T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00066T4LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 66 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00066T4LF.pdf
Availability of 20021323-00066T4LF
QUANTITY
20021323-00066T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00066T4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00066T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions66
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00066T4LF
Related Links20021323-, 20021323-00066T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00066T4LF Details Description
Related parts for 20021323-00066T4LF
KIT FOOT FOR 2200 SERIES datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
R/A REC LF POWERBLADE datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON 590NM YEL SMD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
SLZF 5.08/10/180F SN OR BX datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SR BTS PC RAM 6 ASY datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 5A datasheet.pdf