FFF 20021323-00072D8LF
20021323-00072D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00072D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00072D8LF.pdf
Availability of 20021323-00072D8LF
QUANTITY
20021323-00072D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00072D8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00072D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package6
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions72
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00072D8LF
Related Links20021323-, 20021323-00072D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00072D8LF Details Description
Related parts for 20021323-00072D8LF
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
METER DISTANCE ULTRA W/LASER PT datasheet.pdf
RES 100 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7625 datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
60709A104 CUT OFF PLUNGER datasheet.pdf
CAP CER 20PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf