FFF 20021323-00074D1LF
20021323-00074D1LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00074D1LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00074D1LF.pdf
Availability of 20021323-00074D1LF
QUANTITY
20021323-00074D1LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00074D1LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00074D1LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions74
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00074D1LF
Related Links20021323-, 20021323-00074D1LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00074D1LF Details Description
Related parts for 20021323-00074D1LF
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V 12V 350W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK PWM TSOT23-6 datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR DUAL XSON8U datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
QF50 SRD HDR RA KEY .76AU 16POS datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
TXRX GBIC 850NM VCSEL 1X FC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf