Bourns Inc. 2015-23-SMH-RPLF
2015-23-SMH-RPLF picture photo
Mfg. Part Number
2015-23-SMH-RPLF
Manufacturer
Product Category
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Brief Description
GDT 230V 20% 5KA SURFACE MOUNT
Datasheet Download
2015-23-SMH-RPLF.pdf
Availability of 2015-23-SMH-RPLF
QUANTITY
2015-23-SMH-RPLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 2015-23-SMH-RPLF
Internal Part NumberEIS-2015-23-SMH-RPLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyGas Discharge Tube Arresters (GDT)
Series2015
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - DC Spark Over (Nom)230V
Impulse Discharge Current (8/20µs)5000A (5kA)
Tolerance±20%
Number of Poles1
Fail ShortNo
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2015-23-SMH-RPLF
Related Links2015-23-, 2015-23-SMH-RPLF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
2015-23-SMH-RPLF Details Description
Related parts for 2015-23-SMH-RPLF
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 1% 1/4W 0204 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKTS datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/ FLTR 1A M5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3K OHM 25W datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 600MA 100 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC VCTCXO 50.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf