TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A111-25-15/225-0
202A111-25-15/225-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A111-25-15/225-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202A111-25-15/225-0.pdf
Availability of 202A111-25-15/225-0
QUANTITY
202A111-25-15/225-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A111-25-15/225-0
Internal Part NumberEIS-202A111-25-15/225-0
Shell Size - Insert11
FeaturesAdhesive Coating, Fluid Resistant
ColorBlack
MaterialElastomer, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied0.590" (15.0mm)
Large Diameter Recovered0.250" (6.4mm)
Small Diameter Supplied0.590" (15.0mm)
Small Diameter Recovered0.091" (2.3mm)
Large Recovered Length0.560" (14.2mm)
Small Recovered Length0.230" (5.8mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered1.000" (25.4mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A111-25-15/225-0
202A111-25-15/225-0 Details Description
Related parts for 202A111-25-15/225-0
IC LINE RCVR QUAD CMOS 16-DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
IC T1/E1/J1 64KCC ELEMENT 64LQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 22POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES 75 OHM 20W 1% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf