TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202A132-4-00/42-0
202A132-4-00/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
202A132-4-00/42-0
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Boots, Caps
Brief Description
FLEX POLY MOLDED PART
Datasheet Download
202A132-4-00/42-0.pdf
Availability of 202A132-4-00/42-0
QUANTITY
202A132-4-00/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202A132-4-00/42-0
Internal Part NumberEIS-202A132-4-00/42-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Boots, Caps
SeriesThermofit 202A1
TypeBoot
Shell Size - Insert32
FeaturesAdhesive Coating, Flame Retardant, Potting (Injection) Port
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied1.060" (26.9mm)
Large Diameter Recovered0.500" (12.7mm)
Small Diameter Supplied1.060" (26.9mm)
Small Diameter Recovered0.200" (5.1mm)
Large Recovered Length1.100" (27.9mm)
Small Recovered Length0.510" (13.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered2.020" (51.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202A132-4-00/42-0
202A132-4-00/42-0 Details Description
Related parts for 202A132-4-00/42-0
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
VARISTOR 281V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
16 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES 50 OHM 3/4W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
IC ADV PWR MGMT SYSTEM PWRSSO36 datasheet.pdf
500 TB SOC VER POKA-YOKE datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf