TE Connectivity Raychem Cable Protection 202D174-4-60/42-0
202D174-4-60/42-0 picture photo
Mfg. Part Number
202D174-4-60/42-0
Brief Description
BOOT MOLDED
Datasheet Download
202D174-4-60/42-0.pdf
Availability of 202D174-4-60/42-0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
202D174-4-60/42-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202D174-4-60/42-0
Internal Part NumberEIS-202D174-4-60/42-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
SeriesThermofit 202D1
TypeBoot
Shell Size - Insert74
Features-
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Flexible
Large Diameter Supplied2.040" (51.8mm)
Large Diameter Recovered1.380" (35.1mm)
Small Diameter Supplied2.040" (51.8mm)
Small Diameter Recovered0.622" (15.8mm)
Large Recovered Length-
Small Recovered Length-
Total Length Supplied-
Total Length Recovered5.130" (130.3mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202D174-4-60/42-0
202D174-4-60/42-0 Details Description
Related parts for 202D174-4-60/42-0
RES 82 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 7.7A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402 datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.043UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 20MA datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 6MM WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 57 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 68 OHM 5% 12W datasheet.pdf