TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 202K163-3/180-0
202K163-3/180-0 picture photo
Mfg. Part Number
202K163-3/180-0
Brief Description
STD POLY MOLDED PARTS
Datasheet Download
202K163-3/180-0.pdf
Availability of 202K163-3/180-0
QUANTITY
202K163-3/180-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of 202K163-3/180-0
Internal Part NumberEIS-202K163-3/180-0
TypeBoot
Shell Size - Insert63
FeaturesAdhesive Coating, Flame Retardant, Lip
ColorBlack
MaterialPolyolefin, Semi-Rigid
Large Diameter Supplied1.634" (41.5mm)
Large Diameter Recovered1.050" (26.7mm)
Small Diameter Supplied1.634" (41.5mm)
Small Diameter Recovered0.330" (8.4mm)
Large Recovered Length2.400" (61.0mm)
Small Recovered Length0.830" (21.0mm)
Total Length Supplied-
Total Length Recovered3.898" (99.0mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)202K163-3/180-0
202K163-3/180-0 Details Description
Related parts for 202K163-3/180-0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DAS 16BIT LP 28-SSOP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 3.0KHZ PCB datasheet.pdf
IC ADC DRIVER DUAL DIFF 24LFCSP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE A 25POS datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 297MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf