Sensata Technologies/Airpax 209-1-1-52-2-9-100-H
209-1-1-52-2-9-100-H picture photo
Mfg. Part Number
209-1-1-52-2-9-100-H
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
Datasheet Download
209-1-1-52-2-9-100-H.pdf
Availability of 209-1-1-52-2-9-100-H
QUANTITY
209-1-1-52-2-9-100-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-1-1-52-2-9-100-H
Internal Part NumberEIS-209-1-1-52-2-9-100-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series209
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-1-1-52-2-9-100-H
Related Links209-1-1-52, 209-1-1-52-2-9-100-H Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-1-1-52-2-9-100-H Details Description
Related parts for 209-1-1-52-2-9-100-H
IC DAC 10BIT MULTIPLYING 24TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC PSOC 16K FLASH 1K SRAM 56VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf