Sensata Technologies/Airpax 209-1-1-52-2-9-80-H
209-1-1-52-2-9-80-H picture photo
Mfg. Part Number
209-1-1-52-2-9-80-H
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 125VDC
Datasheet Download
209-1-1-52-2-9-80-H.pdf
Availability of 209-1-1-52-2-9-80-H
QUANTITY
209-1-1-52-2-9-80-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-1-1-52-2-9-80-H
Internal Part NumberEIS-209-1-1-52-2-9-80-H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series209
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating80A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-1-1-52-2-9-80-H
Related Links209-1-1-5, 209-1-1-52-2-9-80-H Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-1-1-52-2-9-80-H Details Description
Related parts for 209-1-1-52-2-9-80-H
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 3.81MM REFL PCB datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 150POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 20% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT TSOT23-8 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 25M 52-QFN datasheet.pdf
LUP 10.16/05/90 3.2SN BK BX datasheet.pdf
CONN RECEPT 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 1KV RADIAL datasheet.pdf