Sensata Technologies/Airpax 209-1-1REC4-52-2-9-100
209-1-1REC4-52-2-9-100 picture photo
Mfg. Part Number
209-1-1REC4-52-2-9-100
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 125VDC
Datasheet Download
209-1-1REC4-52-2-9-100.pdf
Availability of 209-1-1REC4-52-2-9-100
QUANTITY
209-1-1REC4-52-2-9-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-1-1REC4-52-2-9-100
Internal Part NumberEIS-209-1-1REC4-52-2-9-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series209
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC125V
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-1-1REC4-52-2-9-100
Related Links209-1-1REC4, 209-1-1REC4-52-2-9-100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-1-1REC4-52-2-9-100 Details Description
Related parts for 209-1-1REC4-52-2-9-100
CONN HEADER 32POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
270US W/MOLDED CRDST 25FT datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
6.5MM WTB HDR WBOSSKINK ORG 2CKT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W datasheet.pdf