Sensata Technologies/Airpax 209-2-1-62-3-4M-30-A
209-2-1-62-3-4M-30-A picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1-62-3-4M-30-A
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 120/240VAC
Datasheet Download
209-2-1-62-3-4M-30-A.pdf
Availability of 209-2-1-62-3-4M-30-A
QUANTITY
209-2-1-62-3-4M-30-A Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1-62-3-4M-30-A
Internal Part NumberEIS-209-2-1-62-3-4M-30-A
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating30A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1-62-3-4M-30-A
Related Links209-2-1-62, 209-2-1-62-3-4M-30-A Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-2-1-62-3-4M-30-A Details Description
Related parts for 209-2-1-62-3-4M-30-A
IC OPAMP/COMP/REF SNGLSUPP 8SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 350VAC 140VDC datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
CAP FILM 1200PF 10% 250VDC 1913 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 28AWG BEI SHLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.254A 78 MOHM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf