Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
209-2-1REC4-62-4-8M-10-H picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 240VAC
Datasheet Download
209-2-1REC4-62-4-8M-10-H.pdf
Availability of 209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
QUANTITY
209-2-1REC4-62-4-8M-10-H Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
209-2-1REC4-62-4-8M-10-H Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-62-4-8M-10-H
JOYSTICK SERIES IV 2BUTTONS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 150W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A SC70-5 datasheet.pdf
RES 665K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS T/H datasheet.pdf