Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
209-2-1REC4-63-3-9-15-AH picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 120/240VAC
Datasheet Download
209-2-1REC4-63-3-9-15-AH.pdf
Availability of 209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
QUANTITY
209-2-1REC4-63-3-9-15-AH Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
209-2-1REC4-63-3-9-15-AH Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-63-3-9-15-AH
IC REG LDO 2.5V 50MA TO92-3 datasheet.pdf
JUMPER QL 3 SAKD 2.5 N 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 29.5MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RELAY AUTO SPST-NO 70A 24V datasheet.pdf
CAP ARRAY 4700PF 50V JB 0805 datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf