Sensata Technologies/Airpax 209-3-1-61F-3-9-60
209-3-1-61F-3-9-60 picture photo
Mfg. Part Number
209-3-1-61F-3-9-60
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 60A 120/240VAC
Datasheet Download
209-3-1-61F-3-9-60.pdf
Availability of 209-3-1-61F-3-9-60
QUANTITY
209-3-1-61F-3-9-60 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-3-1-61F-3-9-60
Internal Part NumberEIS-209-3-1-61F-3-9-60
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-3-1-61F-3-9-60
Related Links209-3-1-6, 209-3-1-61F-3-9-60 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-3-1-61F-3-9-60 Details Description
Related parts for 209-3-1-61F-3-9-60
FIXED IND 22NH 120MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
TOOL PLIERS 24-IN-ONE POWERPLAY datasheet.pdf
ADAPTER 1POLE RT ANGLE PCB datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A 6TSOP datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 10 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 10VC SOT23-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
FUSE 175A datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf