Sensata Technologies/Airpax 209-3-1-66F-4-8-50
209-3-1-66F-4-8-50 picture photo
Mfg. Part Number
209-3-1-66F-4-8-50
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 240VAC
Datasheet Download
209-3-1-66F-4-8-50.pdf
Availability of 209-3-1-66F-4-8-50
QUANTITY
209-3-1-66F-4-8-50 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-3-1-66F-4-8-50
Internal Part NumberEIS-209-3-1-66F-4-8-50
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating50A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-3-1-66F-4-8-50
Related Links209-3-1-6, 209-3-1-66F-4-8-50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-3-1-66F-4-8-50 Details Description
Related parts for 209-3-1-66F-4-8-50
IC DUAL 4-INPUT MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIN TYPE C W/W REC CNR datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
72CKT HDM BPL MOD W/GUIDE datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS CABLE PIN datasheet.pdf
IC BUFFER 8OUTPUT 1.5V 48MLF datasheet.pdf